Miłość & relacje

Dlaczego mężczyzna się nie domyśli?

Najpierw sprostowanie. Wpis tyczy się stereotypów i prawa większości. Mówi, o tym, że WIĘKSZOŚĆ mężczyzn się nie domyśla, że słyszy się o tym często. Nie oznacza to, że każdy taki jest, że każda taka jest. Jesteś kobietą, która się nie obraża? Brawo dla Ciebie. Masz mężczyznę, który się domyśla? Plus dla Ciebie. Wpis dotyczy problemu, który gdzieś występuje, a nie ZAWSZE występuje. Zawsze są wyjątki od reguły. Takie małe wyjaśnienie dla wszystkich by uniknąć oburzenia za wrzucanie każdego człowieka danej płci do jednego worka.

 

Czy mężczyzna się domyśli?

Nie, nie domyśli.

Nie domyśli się nie dlatego, że jest wredny. Nie dlatego, że ma Cię gdzieś. Nie dlatego, że go to nie przejmuje, że go nie obchodzisz, że nic dla niego nie znaczysz, że to o czym myślisz nie jest dla niego ważne. Mężczyzna nie domyśli się BO TAK.

Ważne jest dla niego jaki ma samochód, a nie obchodzi go dziura w skarpecie podczas gdy Ty zauważysz swoją wygniecioną spódnicę na wigilijnym zdjęciu, a mogłabyś jeździć maluchem. Zwróci uwagę najpierw na pośladki, gdy Ty zwrócisz uwagę jaką książkę wybrał w bibliotece zanim zobaczysz jego oczy. BO TAK.

 

ZAAKCEPTUJ TO

Najłatwiej by było kobietom nie roztrząsać dlaczego on się nie domyślił, dlaczego partner przyjaciółki mógłby się domyślić albo czy inny by się domyślił. Najłatwiej by było kobietom po prostu przyjąć do wiadomości fakt, że Twój mężczyzna wymaga jasnego, konkretnego komunikatu. Pogodzić się z tą świadomością, trochę wybić w nas chęć by go zmienić. Szkoda naszych nerwów, bo po co je tracić (są przyjemniejsze problemy do wykorzystania 😊 )

 

BO TAKI JEST

Mężczyzna to nie kobieta. Brzmi banalnie, ale fakty bywają banalne. Budowa mężczyzny jest inna niż kobiety. Psychika mężczyzny jest inna niż kobiety. Światem rządzą prawa większości. Oznacza to, że większość mężczyzn jest prosto myśląca, większość analityczna. Większość kobiet jest emocjonalna, wrażliwsza i posiada większą kreatywność lub instynkt macierzyński. WIĘKSZOŚĆ, to oznacza, że naturalnie są wyjątki. Są wyjątki, że kobieta jest lepszym informatykiem, a mężczyzna świetnym kosmetologiem. Są wyjątki, że mężczyzna domyśla się wszystkiego o czym myśli kobieta. WIĘKSZOŚĆ się nie domyśla, jeśli Twój partner taki jest – TO TAKI JEST. Nie robi tego specjalnie, tak skonstruowany jest jego mózg.

Mężczyzna nie domyśla się z tego samego powodu z którego kobieta częściej się obraża. Tak działa prawo większości w tworzeniu ludzkiego ciała i umysłu przez biologię, Boga czy w co tam kto wierzy. Mężczyzna nie domyśla się z tego samego powodu z którego pasjonują się samochodami. Tak zostali stworzeni, że Panowie częściej wolą sport i motoryzację a kobiety ubrania i książki. To dalej prawo większości, oznacza to że te pasje i role mogą się mieszać. Jednak skoro akceptujemy to, że jako kobieta nie podziwiam możliwości ubrudzenia się smarem BMW, akceptuję, że w mózgu mojego mężczyzny wymagana jest jasna, konkretna informacja, a nie telepatyczna próba przekazania mojego domysłu.

 

JASNA, KONKRETNA INFORMACJA

Psycholożka Katarzyna Miller, której do trumny będę ogromną fanką opowiedziała kiedyś o kobiecie która skarżyła się, że mąż nie domyśla się by kupić jej tulipany zamiast róż (ta historia mogła brzmieć inaczej – ale chodzi o sedno). Rada Pani Kasi brzmiała, by powiedzieć „Kochanie, róże są piękne, ale wolę tulipany”. Mężczyzna nie domyśli się sam, ale z pamięcią i rozumieniem informacji u nich wszystko w porządku. Chcesz dostawać tulipany? Powiedz o tulipanach.

Te informacje dotyczą każdego aspektu.

Boli mnie, że powiedziałeś wczoraj w towarzystwie o moim problemie.

Wolę się kochać na wznak.

To jest kolor jaki mi się podoba.

To jest miejsce, w które chciałabym byś mnie zabrał na urodziny.

Wolałabym byś zmienił te spodnie.

Mam okres, mogę być kłótliwa daj mi czas.

Mógłbyś to zrobić inaczej.

Tak, chciałabym poważnego związku.

 

TO TWOJA MYŚL

On ma domyślić się tego co jest w TWOJEJ głowie. To TWOJA myśl. To TWÓJ mózg. Nie jego. Ja rozumiem, że przyjaciółki kobiety są tak telepatyczne z Tobą, że spojrzysz na witrynę sklepu, a ona już wie o który kubek na święta Ci chodzi i kupi CI go jeszcze 10 miesięcy przed świętami. Przyjaciółka w tłumie znajomych wyczuje obniżenie Twojego samopoczucia o 10% i wyłapie moment w którym został obniżony, pozna powód, a potem w łazience podejdzie by Cię pocieszyć. Cieszmy się z tego, nie wymagajmy, że nasze myśli podświadomie przeniesiemy w mózg partnera. Mężczyzna ma inne, dobre cechy, których nie ma przyjaciółka. Rzadziej się obrazi, mniej weźmie do siebie, pomoże Ci wnieść tą lodówkę na piąte piętro. Taki urok naszego świata, że jesteśmy indywidualni we wszystkim. Nie można być we wszystkim takim samym i we wszystkim najlepszym.

Większość kobiet ma gorsze widzenie przestrzenne. Dlatego gorzej parkują niż mężczyźni. Bilard to gra, w której siła fizyczna nie jest aż tak ważna. Wiesz dlaczego kobiety nie konkurują z mężczyznami w mistrzostwach bilardowych? Ponieważ najlepsza bilardzistka kobieta w Europie, dalej jest gorsza niż najlepszy bilardzista mężczyzna w Polsce. Dlaczego? Bo poróżnia ich widzenie przestrzenne przy obieraniu odpowiedniego strzału na stole bilardowym. Nie ma tu dyskryminacji – tak jest stworzony kobiecy mózg.

 

KONKRETY

Prawdą jest, że kobieta trudniej konkretyzuje sytuacje. Opisze, nada epitety, doda kreatywności, ale czasem prosi się by powiedzieć „poproszę konkret”. Krótko, na temat, jasne szczegóły. Konkrety. Obracamy całość na drugą stronę, obchodzimy historię „od tyłu”. Dajemy często dość mieszanie znaki, „mętne” wiadomości, niepełne.

Kobieta zmienną jest. Facet wzrokowcem jest. Pewnie, że obróci się za kolorową pisanką, ale to nie znaczy, że chce być w związku z pustą w środku wydmuszką.